Излезе WordPress 2.5

Се појави најновата верзија на WordPress – 2.5.

Има многу нови опции, а постоечките се подобрени. Нешто се зборуваше и за подобрување на мулти-лингвалноста, ќе видиме кога ќе испробам. Веќе е симнат.

Да не повторувам, еве нешто повеќе овде.

Advertisements

7 Responses to “Излезе WordPress 2.5”


 1. 1 darko156 Март 31, 2008 во 3:27 pm ч.

  Го стаив ама на прва рака нешто не ми направи мерак. Знам дек го правеле поише за почетници да се полесен, ама некако ми е поспор. ќе видиме може и ќе ми легне 🙂

  сега за сега не блогот кој најмногу го користам 🙂

 2. 2 Ванчо Орданоски Март 31, 2008 во 4:46 pm ч.

  А јас, за жал, ништо не најдов во врска со олеснување на мулти-лингвалните блогови. 😦
  Но, сè на сè, не е лошо. Барен TinyMCE е верзија 3.0, подобрено е управувањето со медиа (слики, видеа, звук …). Ќе видиме.

 3. 3 Ицко Април 4, 2008 во 3:55 pm ч.

  Јас моментално имам проблеми со серверот, а покрај тоа не знам ни главата кај ми е, ви најавувам дека ќе исчезнам некое време

 4. 4 zborovi Април 6, 2008 во 10:13 pm ч.

  тапа е новата верзија.
  административната тема полоша неможе да биде.
  управувањето со блогот сега бара повеќе кликови од порано, што е фрустирачки.

 5. 5 zborovi Април 6, 2008 во 10:14 pm ч.

  административната тема = theme, template

 6. 6 Ицко Април 10, 2008 во 10:31 am ч.

  Дури денес го разгледав новиот 2.5, мислам дека не е лош, нема ништо сменето освен позициите. Не е лошо да се тестирам па макар и да си подигнете локал сервер. Башка, треба да се изработи тема и да се помогне на една корисничка на Вордпрес. Ако сака некој да и помогне нека пише на новата гугл група на тимот: mkwpteam@googlegroups.com

 7. 7 alifaan Април 10, 2008 во 12:15 pm ч.

  Не сум приметил некоја голема разлика али со fluencyadmin plugin изгледе ного убаво и задоволен сум 😛


Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: