Добредојдовте

Добредојдовте на официјалниот блог на Македонскиот Вордпрес Тим… Ова тука е сеуште иницијатива и ги молам сите заитересирани за промоција, преведување на платформата, преведување на теми, дизајнирање на Вордпрес теми да се пријават во коментарите…

Блогирањето во Македонија е во подем, еве во последниве години во голем подем и мода се блоговите. Инспирацијата на за креирање на овој тим е токму слободата која ја нуди Вордпрес.

Прв го поканувам Дарко Комуникации потоа сите други кои користат и кои сакаат да користат Вордпрес да се приклучат во тимот. Ги Прозивам да се изјаснат:

Вуна

Тепај време

http://alifaan.cyberlounge.biz

http://kiberkotle.net

http://zborovi.info/

blog.gemidjy.info

Значи ништо не правиме со сила, се работи за ентузијазам, кој сака бујрум, ќе преведуваме, ќе правиме теми, ќе правиме плагини, ќе си играме и ќе се дружиме… и ќе пишуваме за Вордпрес.

аирлија нека е!

Advertisements

12 Responses to “Добредојдовте”


 1. 1 The Goddess Март 11, 2008 во 3:27 pm ч.

  Нема да бидам од голема помош, но ве поддржувам. Време беше на некој да му текне;)

 2. 2 Ванчо Март 11, 2008 во 5:44 pm ч.

  Еве, јас прв се пријавувам.
  Прва задача – плагин за e-commerce. Кој сака, нека се придружи. Јас можам да напишам спецификација на функционалности, а богами и ќе програмирам.
  Има еден плагин, го правеле некои од Нов Зеланд, но не го одржуваат веќе. Малку му фали, може да почнеме од него. А може и од ново…

 3. 3 darko156 Март 12, 2008 во 9:03 am ч.

  Готово влегов во тимот 🙂

 4. 4 Наум Локоски - Баварец Март 12, 2008 во 9:52 am ч.

  И јас сум блогер на Вордпрес (http://bayernmkd.wordpress.com) и ако може да ми објасните што точно ке правите, би сакал да ве поддржам…

 5. 5 Арангел Март 12, 2008 во 11:32 am ч.

  Јован Костовски го преведуваше wordpress досега, можеш да го контактираш на chombium ет гмејл.

 6. 7 Археоблог Март 12, 2008 во 2:41 pm ч.

  I am also in …

  Ај за арно, за убаво. 🙂

 7. 8 komentatorot Март 13, 2008 во 10:35 am ч.

  Let me in (Mr. Cabdriver)

 8. 9 alifaan Март 14, 2008 во 4:12 pm ч.

  Имате уште еден член повеќе во тимот. Само напред.

 9. 10 Ицко Март 15, 2008 во 1:06 pm ч.

  alifaan пиши ми меил за да ти дадам да пишуваш на блогов…

 10. 12 spiritfly Март 17, 2008 во 8:52 pm ч.

  Јас сум за, имам преведено некој мали плагини кои би можеле да ги објавиме овде, поздрав!


Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: